Saisonartikel

seasonal item

In this category and the corresponding subcategories you will find seasonal items that are only available for a short time, such as items for the Oktoberfest, sweets for Halloween and Christmas, for New Year's Eve or for Valentine's Day and Mother's Day
873 products
Sort by
Sort by
Storck Super Dickmann´s Schaumküsse 9 Stück 250g
Ferrero Hanuta Haselnuss-Kakaocreme-Waffeln 10 Stück
Ferrero Mon Chéri Kirschpralinen 30 Stück 315g Ferrero Mon Chéri Kirschpralinen 30 Stück 315g
Ferrero Duplo Big Pack 18 Stück
DuploFerrero Duplo Big Pack 18 pieces
Sale price42,92 RON
131,25 lei /kg
9 reviews
Save 12%
Ferrero Rondnoir Mandel Kakao-Creme Waffel Pralinen 138g Ferrero Rondnoir Mandel Kakao-Creme Waffel Pralinen 138g
FerreroFerrero Rondnoir Almond Cocoa Cream Wafer Chocolates 138g
Sale price40,23 RON Regular price45,61 RON
291,52 lei /kg
8 reviews
Ferrero Giotto Momenti Mini-Gebäckkugeln 154g
Gekühlter Versand Gekühlter Versand
Ferrero Yogurette 8 Schokoriegel mit Erdbeer-Joghurt Füllung 100g
Storck Dickmann´s Schoko Strolche 24 Stück 200g
Save 22%
Ferrero Mon Chéri Kirschpralinen 15 Stück 157g Ferrero Mon Chéri Kirschpralinen 15 Stück 157g
FerreroFerrero Mon Chéri cherry chocolates 15 pieces 157g
Sale price29,46 RON Regular price37,53 RON
187,64 lei /kg
8 reviews
Händlmaier Bayrisch-Süßer Hausmacher Senf 225ml / 7.93 fl.oz
Niederegger marzipan chocolates classic variations 300g
Save 29%
Ritter Sport Schokolade Gebrannte Mandel Limited Edition
Ritter SportRitter Sport Chocolate Roasted Almond Limited Edition
Sale price13,30 RON Regular price18,69 RON
133,00 lei /kg
3 reviews
Ferrero Küsschen Klassik Haselnusspralinen 178g
Ferrero Duplo White Big Pack 18 Stück
Ferrero Hanuta Haselnuss-Schnitten Minis 200g
Lindt Lindor Schokoladen Kugeln Pistazie 137g / 4.83oz
Ferrero Kinder Country 9 Stück
KinderFerrero Kinder Country 9 pieces
Sale price25,69 RON
121,75 lei /kg
No reviews
Haribo Brezeln aus Lakritze 175g
HariboHaribo licorice pretzels 175g
Sale price15,46 RON
88,34 lei /kg
1 review
Haribo Riesen Tannen Vegetarisch Weihnachtsedition 200g
Ferrero Kinder Riegel Big Pack 18 Stück
KinderFerrero Kids Bars Big Pack 18 pieces
Sale price42,92 RON
113,54 lei /kg
1 review
Niederegger Marzipan Kartoffeln 150g / 5.29oz
Haribo Lakritze & Fruchtgummi Vampire 175g
Ferrero Kinder Schoko Bons White Limited Edition 200g / 7.05 oz